Lampart Morski to ssak, który mimo swej egzotyczności jest licznie występującym zwierzęciem morskim występującym lokalnie. Dokładnie mam tutaj na myśli Antarktykę, południową część Oceanu Indyjskiego. Można śmiało powiedzieć, że jeżeli lampart występowałby na półkuli północnej, bardziej zamieszkanej w dawnych czasach półkuli, podzielali by los swoich krewnych – byliby na skraju wymarcia.

Charakteryzuje się on podłużną masywną głową, która pełni wiele roli w przyrodzie. Do głównych cech zaliczamy także to, że samica jest większa od samca oraz jest ubarwiona na dwa rodzaje kolorów – czarno z jasnoszarym spodem oraz szare w czarne cętki. To wszystko sprawia, że do dziś Lamparty morskie są egzotycznymi przedstawicielami rodziny fokowatych.

Polowanie

Jak możemy zauważyć, zwierze przedstawione na obrazku to duża, foka, która jak każdy duży ssak potrzebuje dużej dawki pożywienia. W okresie rui gromadzi się w małych gromadach. Ta duża foka odżywia się takimi zwierzętami jak pingwin, czy ptak. Czasami także swoimi konkurentami.

 

Okres rozrodczy osiągają po 5 latach. Ciąża trwa podobnie jak u ludzi – 8 – 9 miesięcy.