@Jan Christopher Becke Adobe Stock

Co powinieneś zobaczyć we Francji?

Francja jest jednym z najchętniej odwiedzanych państw przez turystów. Przyciąga ona swoimi zabytkami oraz wyjątkowym klimatem. Znajduje się w niej wiele ciekawych miejsc i atrakcji. Będąc we Francji warto zaplanować, jakie miejsca chcemy zobaczyć. Nie traćmy czasu na zabytki, które nas nie interesują. Wyjazd do tego magicznego miejsca ma być przyjemnością, a nie przymusem. Jeżeli chcesz przeżyć niezapomnianą przygodę to zwiedź Francję z przyjaciółmi lub bliską Ci osobą.

Paryż – najważniejszy punkt wycieczki!

Paryż jest najbardziej znanym miastem we Francji. To on powinien znaleźć się na pierwszym miejscu, które powinieneś odwiedzić. Paryskie klimatyczne kafejki, sklepy znanych projektantów czy uliczni artyści umilą Ci pobyt w tym miejscu. Kiedy już zwiedzasz stolicę Francji musisz zwiedzić najbardziej znane miejsce Paryża, czyli Wieżę Eiffla. Jest ona uznawana za symbol tego miasta. Warto wjechać na szczyt, aby podziwiać panoramę miasta. Kolejnym miejscem jakie trzeba odwiedzić jest muzeum sztuki zwane Luwrem. Jego zbiory podzielono na osiem kategorii, każda z nich ma osobny dział. Dobrze jest zapoznać się z działami wcześniej, żeby wiedzieć co nas najbardziej interesuje. Jeżeli chcesz spędzić przyjemny wieczór, możesz się wybrać na rejs statkiem po Sekwanie. Kiedy już jesteś w Paryżu wypada zobaczyć Łuk Triumfalny oraz Katedrę Notre – Dame.

Awinion – urocze miasto Francji

Miasto to znajduje się na południu Francji. Jest chętnie odwiedzane przez turystów ze względu na zabytki, jaki i wydarzenia kulturalne. Co roku odbywa się w nim festiwal teatralny. Jeśli zdecydujesz się na odwiedzenie Awinionu powinieneś zwiedzić Pałac Papieski, który kiedyś był siedzibą papieży. Został on zbudowany w stylu gotyckim i jest największą budowlą, jaką wykonano w tym stylu. Obok pałacu mieści się katedra Notre Dame des Doms. W środku znajdują się nagrobki papieży: Benedykta XII oraz Jana XXII. Dobrym pomysłem jest zobaczenie mostu nad rzeką Rodan. Obiekt ten może być nazywany również mostem świętego Benedykta. Cały zabytek zachował się tylko częściowo. Pałac papieski, katedra i most zostały wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Lyon – zwiedź najstarszą miejscowość Francji

Miasto Lyon jest ośrodkiem kulturalno – naukowym oraz siedzibą instytutów naukowo – badawczych. To także miejsce, w którym znajdziemy wiele zabytków i atrakcji. Lyon oferuje nam do zwiedzania wiele muzeów. Warto wspomnieć między innymi o Muzeum Sztuk Pięknych, czy Muzeum Historii Naturalnej. Zobaczyć również możemy bazyliki i kościoły. Ze szczególnym zainteresowaniem należałoby podziwiać ruiny budowli Rzymskich, jakie znajdują się na terenie tej miejscowości. Wyróżnić wśród nich należy akwedukty, amfiteatr, termy i teatr. W mieście znaleźć możemy między innymi ogród zoologiczny i botaniczny. Dla wszystkich miłośników dobrej literatury ciekawostką będzie fakt, że w miejscowości Lyon urodził się Antoine de Saint – Exupéry, twórca „Małego Księcia”.