Jak nauczyć się wymowy języka francuskiego?

Nie każdy z nas pisze, nie każdy z nas ogląda telewizję, czy czyta gazety, ale każdy z nas mówi w swoim ojczystym języku. Dlatego dobre zapoznanie się z zasadami wymowy w języku obcym jest tak ważne. Potrzebna jest nam praktyka i czas, dużo czasu…

Od dawna chciałem napisać artykuł na blogu odnośnie francuskiej wymowy. Język francuski jest całkowicie odmiennym językiem od naszego ojczystego. Mówi się w nim całkowicie inaczej. To jakby pomieszanie języka włoskiego z językiem hiszpańskim na raz. Problemem z naszej perspektywy jest fakt, że język polski, a już w ogóle angielski, którego uczymy się w szkole – nie jest podobny do francuskiego. Z tego względu przedstawię Ci 3 sposoby nauki wymowy francuskiej za darmo!

Naucz się zasad

Co Ci po tym, jeśli opanujesz wymowę najbardziej skomplikowanych słówek, jeśli dalej ch będziesz czytać jako ch, zaś gn jako polskie gn. Najpierw musisz opanować podstawy języka, aby móc się dalej rozwijać. Jeśli dopiero zaczynasz przygodę z językiem francuskim naucz się jasno ustalonych podręcznikowych zasad, tak abyś wiedział, że ch wymawiamy jako sz we francuskim oraz gn jako polskie ń. Jeśli nie wiesz od czego zacząć, albo gdzie szukać takich informacji odwiedź naszą podstronę o wymowie francuskiej.

Zacznij używać francuskich kanałów na youtubie

Youtube to miejsce w sieci, które pozwala udostępniać materiały wideo użytkownikom internetu z całego świata. To też według mnie najlepszy sposób na trenowanie swojej wymowy. Załącz francuską wersję tej strony

wymowa-francuska

Na samym dole strony kliknij język i zmień na francuski, to samo zrób z regionem. Uwaga zmieni się język strony www! 🙂 Możesz też nie zmieniać języku, ale zmienić sam region, wtedy strona będzie w polskiej wersji, a filmiki we francuskiej.

Gdy już to zrobisz załącz sobie losowy film i próbuj naśladować wymowę. Powtarzaj, powtarzaj i jeszcze raz powtarzaj…

Korzystaj z wymowy słówek na naszej stronie

Wiem, że moduł ten nie wprowadziłem jeszcze do każdej lekcji. Jednak za jakiś czas będziesz mógł na stronie zasob.pl odtworzyć każde jedno słówko w języku francuskim. Jeśli jakiegoś nie znajdziesz na naszej stronie zawsze możesz kupić kursy audio w empiku, bądź innej popularnej księgarni. Według mnie jest to bezprecedensowy pomocnik w nauce wymowy każdego języka obcego!

 

Jeśli i Ty znasz metodę godną polecenia daj znać w komentarzu! Jestem ciekaw waszych sposobów 😉

Reklama