©Jenny Sturm - stock.adobe.com

Kierunek Lazurowe Wybrzeże

Rozważasz wyjazd na wakacje za granicę i zastanawiasz się jakie miejsce wybrać? Wybór spośród wielu wycieczek proponowanych przez biura podróży może być trudny. Jeśli jesteś miłośnikiem Francji koniecznie powinieneś odwiedzić Lazurowe Wybrzeże, znane także jako Riwiera Francuska. Miejsce to znane jest z pięknych plaż, interesujących miejsc oraz atrakcyjnych rozrywek. Cieszy się ono również uznaniem wśród światowych gwiazd, które chętnie je odwiedzają.

Jak zaplanować wyjazd?

Zdecydowałeś się na odwiedzenie Lazurowgo Wybrzeża? Nie wiesz jak zabrać się za planowanie swoich wakacji? Masz dwie opcję do wyboru: skorzystać z usług biura podróży, które zaplanuje Ci całą wycieczkę lub zrobić to sam. Zastanów się dobrze, którą opcję wybrać. Jeżeli nie jesteś osobą dobrze zorganizowaną lepiej nie podejmuj się samodzielnej organizacji całego wyjazdu. Na rynku funkcjonuje wiele biur podróży, które zapewnią Ci niezapomniane chwile. Warto skorzystać ze sprawdzonych ofert, kiedy chce się mieć pewność udanego wypoczynku. Dobrze jest wybrać miasto mniej znane na Riwierze Francuskiej, aby spokojnie móc wypocząć od tłumu ludzi. Decydując się na wyjazd z biurem podróży nie musisz tracić czasu na szukanie noclegu czy transportu. Jeśli, jednak jesteś osobą niezależną i lubiącą przygody, zaplanuj wyjazd sam.

Najciekawsze miejsca, które warto odwiedzić

Na Lazurowym Wybrzeżu znajduje się wiele miast oraz interesujących miejsc. Zwiedzić możemy jedne z najbardziej znanych miast takich jak Saint Tropez, Cannes czy Nicea. Kiedy nie jesteśmy osobami zainteresowanymi tłocznymi miejscami, powinniśmy wybrać mniej znane miasta Riwiery Francuskiej. Miejscowością godną polecenia jest Grasse, która słynna jest z najstarszych wytwórni perfum. Warto zwiedzić w niej Katedrę Notre Dame du Puy czy Plac de la Poissonnerie. W tym urokliwym miasteczku zakochają się wszystkie osoby, które uwielbiają zapach kwiatowych perfum.
Innymi miastem, jakie możemy odwiedzić jest Grimaud. Port tej miejscowości nazywany jest Wenecją Lazurowego Wybrzeża. Miasto te najbardziej znane jest z średniowiecznych zabudowań oraz ruin twierdzy z XI w.

Atrakcje Lazurowego wybrzeża

mapa-parku-rozrywki

Mapa 4 atrakcji w parku Marineland Antibes /źródło marineland.fr/

Riwiera Francuska proponuje nam różnego rodzaju atrakcje. Wybrać możemy się do parków rozrywki czy aquaparków. Jednym z ciekawych miejsc jest sieć parków rozrywki Marineland Antibes niedaleko Nicei. Park ten oferuje nam 4 strefy rozrywki. Pierwsza to oceanarium, w którym możemy zobaczyć delfiny, orki i inne zwierzęta. Druga strefa dotyczy aquaparku wraz z wodnymi atrakcjami. Trzecia proponuje nam przejażdżki kolejkami górskimi oraz atrakcje dla dzieci. Ostatnia strefa przeznaczona jest dla miłośników golfa. Dobra zabawa gwarantowana jest również w Luna Parku Frejus. W tym parku rozrywki wejście jest za darmo. Płacimy tylko za poszczególne atrakcje, z których chcemy skorzystać. Każdy powinien znaleźć tam coś dla siebie, zarówno najmłodsi jak i najstarsi. Parki rozrywki zapewnią Ci niezapomniane emocje.