©Dan Race - stock.adobe.com

#0 Filmy po angielsku – Nowa seria na blogu!

W ostatnim wpisie pisałem o powrocie na stronę angielski.zasob.pl. Dla wszystkich oczekujących na nowe oblicze strony, raportuję, że prace powoli ruszają z miejsca. Zbieram przydatne informacje, nakreślam nowe idee i próbuję odgadnąć, czego najbardziej potrzebuje mój przyszły czytelnik/uczeń, czyli Ty 😉 Pierwszy pomysł jaki wpadł mi do głowy to serie z ciekawymi filmami do oglądnięcia w wolnym czasie! Co Ty na to?

Nie musisz wiedzieć wszystkiego

Oglądanie filmów w obcym języku pozwala na dobre utrwalenie poznanych wcześniej słówek, zasad gramatycznych, jak i idiomów. Serię „Filmy po angielsku” adresuję do osób, które znają dobrze podstawy języka angielskiego. Wystarczy około dwóch w porywach do trzech tysięcy słów (to mało…), aby spokojnie zrozumieć filmiki i wyciągnąć z nich coś dla siebie.

Pod każdym filmem będę tłumaczył najtrudniejsze słowa, idiomy oraz zwroty. Możliwe, że niektóre z nich otrzymają pełne tłumaczenie na język polski.

Filmy będą pochodzić z youtube

W tej serii postawię na kreatywnych twórców internetowych. Zaraz po obejrzeniu filmu, będziesz mógł udać się na ich kanał, gdzie znajdziesz od kilkudziesięciu do kilkuset dodatkowych filmów. Nie wykluczam małych przerywników z informacjami CNN, czy filmami tworzonymi przez organizacje charytatywne. Posłuchasz również wywiadów oraz przemówień znanych, bogatych, filozofów etc. W skrócie postaram się nie zmarnować twojego czasu z każdej możliwej strony!

Pierwszy wpis już dziś! Zapraszam!