#1 Filmy po angielsku – Trochę bliskiego Sci-Fi

Jest wieczór, gdy pisze ten artykuł. Pasuje porozmawiać w nocy o marzeniach, tych które wcale marzeniami nie muszą być za kolejnych 20-30 lat. W pierwszej odsłonie serii „Filmy po angielsku” umieściłem jeden film, który może przedstawiać nadchodzącą przyszłość. Przedstawiony jest wywiad z miliarderem i naukowcem Elonem Muskiem o elektrycznych samochodach, wyprawie na Marsa, czy drążeniu tuneli, które mają posłużyć do transportu samochodów w zatłoczonych miastach. Zapraszam!

Elon Musk i przyszłość

Elon Musk to wieloletni i seryjny przedsiębiorca, który stworzył takie firmy jak Paypal, SpaceX, Tesla, SolarCity, Hyperloop, czy The Boring Company. Sam podkreśla prawie w każdym wywiadzie, że nie obchodzi go biznes, tylko rozwój technologiczny, a sam uważa się za naukowca. Ma racje, mimo iż odnosi sukces za sukcesem posiada bardzo mało % swoich firm i woli poświęcić swój zysk celem osiągnięcia jak najlepszego rezultatu. Okazuje się, że ta taktyka jednak działa na korzyść jego portfela, posiada 15 miliardów dolarów majątku. Oczywiście to tylko hipotetyczne wyceny udziału w firmach, nie oznacza, że tyle posiada w gotówce… Jestem wielkim fanem jego twórczości, bo bez jego wizji i odwagi nie byłoby mowy o tańszej energii odnawialnej, elektrycznych samochodach, czy wyprawie na Marsa.

W wywiadzie usłyszysz o elektrycznych samochodach, która mają w pełni prowadzić się same (to już się prawie udało w poprzednim modelu Tesli), drążeniu tuneli oraz innych szalonych pomysłach. Polecam ten 40 minutowy filmik. Przy okazji Elon Musk to chyba najdziwniejszy przedsiębiorca jakiego można poznać. Oglądnij film to się przekonasz. W końcu jest bardzo cienka linia pomiędzy szaleństwem, a geniuszem 🙂

Słówka, które mogą Ci się przydać:

above – nad
achieve – osiągnąć
anxiety – obawa
certain – pewien
end up – zakończyć
entrance – wjazd
elevator – winda
improvement – poprawa
noisy – hałaśliwy