Wakacje i studia? Jacht na Mazurach!

Gdy za oknem panuje zima, zaczynamy już myśleć o letnim wypoczynku. Można oczywiście wybrać się na wczasy All Inclusive, ale to bardzo banalne podejście. Jeździ tam niemal każdy i dziś nie jest to już żadne wyróżnienie. Wydane kilka tysięcy złotych naturalnie może być dobrze zainwestowane.

Musimy mieć jednak świadomość, że na takich wakacjach nie zobaczymy raczej nic nowego. Hotel z basenem i przewodnik namawiający na skorzystanie z wycieczki fakultatywnej to standard na tego typu wyjazdach. Poza tym bardzo drogie wczasy zagraniczne stają się już powoli passe. Teraz panuje moda na zwiedzanie własnego kraju, zgodnie ze znanym powiedzeniem, że cudze chwalicie, swego nie znacie.

Spróbujmy innej formy wypoczynku

Warto więc spróbować czegoś innego, jak na przykład czarter jachtów na Mazurach. Cena takiej usługi jest porównywalna, a często nawet niższa, niż przeciętne zagraniczne wczasy. Czartery jachtów Mazury to znakomity pomysł na niebanalny wyjazd. Można zabrać całą rodzinę i zażyć kilku dni relaksu w całkowitym odosobnieniu.

Wycieczka za pomocą luksusowego jachtu na środek jeziora to fantastyczna przygoda. Jest to tym lepsze, że na jachcie posiadamy pełne wyposażenie, które umożliwi nam gotowanie i ogólnie mówiąc życie lepsze, niż w hotelu. Przygotowanie samodzielnego posiłku dla rodziny jest nie tylko wyzwaniem, ale i dużą przyjemnością. Poza tym, w każdym momencie możemy zacumować w porcie i udać się do jednej z wielu mazurskich restauracji. Warto więc zadać sobie pytanie, dlaczego by nie spróbować tak nietypowej, a zarazem luksusowej formy wypoczynku. Znajomi na pewno będą nam zazdrościć, gdy dowiedzą się, że wynajęliśmy jacht i pływamy nim po przepięknych mazurskich jeziorach.